RACEISM Event 2016

Raceism – to słowo budzi u niejednego motomaniaka dreszcz emocji. Wrocławski stadion na weekend zamienił się w Europejskie centrum tuningu. A jeśli zabrakło was na Raceism w tym roku, przygotowaliśmy dla was obszerny materiał video! 🙂

SONY DSC

FOTORELACJA

Na Raceism gościliśmy osobiście pierwszy raz i trzeba przyznać, że jest to całkowicie inna bajka niż zloty na których do tej pory byliśmy. Śmiało można powiedzieć, że Raceism dobrze obrazuje różnice między zlotem a eventem. Względny spokój który panował na terenie stadionu pozwolił na wykonanie paru „czystych” ujęć przed sobotnim startem imprezy.

DSC00001 DSC09943 DSC09990

W sobotę rano od pierwszego kroku postawionego na terenie stadionu dało się odczuć, że jest to impreza z dużym rozmachem, a społeczność RA jest ogromna.
Grupa Raceism jest stosunkowo młoda a udało jej się zrobić niemałe zamieszanie na scenie motoryzacyjnej w Polsce oraz na świecie. Raceism stawia co roku coraz to wyższą poprzeczkę przed elitą tuningu. Modyfikacje które są wykonywane na autach RA dla niektórych są niedorzeczne, niewykonalne, lub są uważane za niszczenie samochodów. W Raceism ogranicza nas tylko wyobraźnia i konsekwencja w działaniu i dążeniu do swojego celu. Albo się to pokocha albo znienawidzi. Raceism swoja kontrowersyjnością nie wyklucza nikogo, jest tu miejsce dla aut klasycznych, ekskluzywnych i tych które poszły w stronę poprawy oryginału czyli OEM+.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

 Bardzo mocnym i kontrowersyjnym składem przyjechali sąsiedzi zza wschodniej granicy! Te auta nie pozwolą obok siebie przejść obojętnie. U jednych budzą podziw a u drugich powodują pukanie się w głowę.

SONY DSCDSC09951 DSC00156 DSC09954

Zachodnia część europy również pokazała swój styl!
DSC00077 DSC00152SONY DSCSONY DSCDSC00067SONY DSC

Jeśli RA będzie się tak prężnie rozwijało, to dla miłośnika motoryzacji RACEISM Event może stać się motoryzacyjną Mekką. W jednym miejscu możemy zobaczyć samochody które znamy tylko z „internetów” i „fejsbuków”.

RACEISM to nie tylko auta lecz też ogromna strefa lifestylowa, gdzie mogliśmy zobaczyć grafitti, breakdance, oraz posłuchać specyficznej muzyki która jest mieszanką nowo powstałego trapu i rapu. Właśnie to powoduje, że Raceism Event swoim klimatem wyróżnia się na tle innych imprez na których byliśmy w tym sezonie.

DSC00130 DSC00134 DSC00135

Pośród ekskluzywnych, kontrowersyjnych i klasycznych aut udało nam się dopatrzeć  rodzynka. Jest to samochód który potrafi puścić oczko, a nawet zrobić smutną minę. Ta Mazda Rx7 jest dopracowana pod każdym względem. Idealnie położony nowy lakier, seryjny silnik wankla, klasycznie sportowe wnętrze z lat 90. Z tego co udało nam się dowiedzieć, wiemy, że to pierwsza Rx7 z zawieszeniem Air Ride w Polsce. Ten samochód z dniem produkcji wyprzedził swoje czasy, co czyni go wyjątkowym na skale naszego kraju. Gratulujemy i zazdrościmy właścicielowi!

Podsumowując, Raceism Event to dla fana motoryzacji pozycja obowiązkowa. Cieszymy się,  że mogliśmy uczestniczyć w tak ogromnym przedsięwzięciu i mamy nadzieje ze za rok Raceism Event zaskoczy nas ponownie nowymi trendami modyfikacji aut oraz jeszcze lepszym klimatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?