Wet Protector – informator

Wet Protector to nowy produkt w naszej ofercie, a już zaskarbił sobie Wasze serca, dlatego przygotowaliśmy poniższy artykuł, ponieważ zależy nam abyście używali produktu w prawidłowy sposób i cieszyli się z efektu jaki pozostawia.
W tym artykule rozwiejemy wątpliwości dotyczące stosowania Wet Protectora z woskami, detailerami oraz pokażemy ile należy go aplikować.
14991235_1120549964708675_4429213303019716538_o

Czym w ogóle jest Wet Protector?

Wet Protector to połączenie nanocząsteczek, polimerów i sio2. Aplikujemy go na mokry i czysty lakier, aktywując za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem. Jest to najszybszy sposób na zabezpieczenie lakieru. Więcej o działaniu powie Wam ten krótki materiał filmowy.

Jak stosować Wet Protector?

W wielu wiadomościach od Was, czytamy, że Wet Protector jest mało wydajny, ale opinie te powodowane są aplikacją zbyt dużej ilości produktu. Podobnie jest z woskami, pamiętajcie więcej nie oznacza lepiej. Tym samym użycie większej ilości Wet Protectora nie wzmocni jego działania.

Na zabezpieczenie całego, średniej wielkości samochodu wystarczy 100-150ml produktu, na element wielkości maski wystarczą dosłownie dwa-trzy strzały z atomizera. Produkt jest rozprowadzany przez wodę, która jednocześnie aktywuje go na lakierze.

 Produkt w pierwszej fazie działania rozbija tafle wody, w drugiej fazie produkt rozprowadzany jest za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem po powierzchni i powstają trwałe wiązania z powierzchnią lakieru. Ten etap jest najważniejszy bo od jego wykonania zależy trwałość i efekt końcowy.  Na koniec cały samochód płuczemy równomiernie aż zaobserwujemy efekt odprowadzania i perlenia się wody.

Wet Protector aplikujemy w temperaturze przynajmniej 5 stopni, na czysty, wilgotny i chłodny lakier. Po aplikacji płuczemy samochodu. Nie dopuszczamy do wyschnięcia produktu ponieważ może to spowodować powstanie zacieków które trzeba będzie dopolerować szmatką. Na koniec lakier należy dokładnie osuszyć, podczas tej czynności dodatkowo rozprowadzamy produkt i polerujemy go, co wpływa korzystnie na finalny rezultat.

Również często zdarza się, że pytacie czy Wet Protector może być aplikowany na sucho. Sprawa jest tu prosta, Wet Protector bez wody nie zwiąże się z lakierem. Gdy szukacie zabezpieczenia na sucho, w naszej ofercie znajdziecie gamę produktów które do tego służą, a najszybszą droga w tym kierunku będzie Carnauba Spray Wax.

Lakier niezabezpieczony

Pierwszym wariantem jest aplikacja na lakier który nie jest zabezpieczony, a Wet Protector będzie jedyną jego powłoką. W tym wypadku zalecamy umycie samochodu naszym szamponem Shiny Garage Pink Gloss Car Shampoo, wosk który zawiera lekko podbije głębie koloru i nada mu bardziej szklistego połysku. Natomiast Wet Protector nada powierzchni właściwości hydrofobowe i śliskość, jednocześnie zabezpieczając lakier. Wet Protector aplikujemy na czyste auto zaraz po dokładnym spłukaniu szamponu. Po aplikacji i wypracowaniu Wet Protectora, auto należy osuszyć ręcznikiem. Zapobiegnie to powstaniu smug i zacieków na lakierze.

Nie stosujemy na ostrym słońcu oraz na ciepły lakier!

Lakier zabezpieczony woskiem

 Wet Protector to powłoka która posiada tylko i wyłącznie właściwości hydrofobowe, powstała z myślą o użytkownikach którzy bedą stosować wyłącznie ten produkt do zabezpieczenia lakieru, jak również dla osób które w szybki sposób chcą poprawić właściwości hydrofobowe wcześniej aplikowanego wosku/sealantu i przedłużyć jego żywotność. Nie ma znaczenia czy będzie to wosk carnauba czy też syntetyczny, działanie produktu nie będzie miało negatywnego wpływu na zaaplikowane wcześniej zabezpieczenie. Aplikacja odbywa się tak samo jak w przypadku lakieru nie zabezpieczonego .

 

Wet Protector a Morning Dew

 Wielu z Was pyta, czy można używać Morning Dew po aplikacji Wet Protectora? Odpowiedź brzmi: Można, ale po co ?

Morning Dew jest stosowany przez wielu z Was, niektórzy stosują go jako podstawowe zabezpieczenie auta, inni jako uzupełnienie wosku Carnauba. W obu tych przypadkach stosowanie Wet Protectora ma sens, pod warunkiem, że stosujemy go poprawnie. Odpowiednia kolejność powinna wyglądać tak:
1.Wosk
2. Detailer
3. Wet Protector.

Kolejność oczywiście jest rozłożona w czasie. Nie ma potrzeby stosowania detailera na świeży wosk, tak samo nie ma potrzeby stosowania Wet Protectora na świeży detailer/wosk. Więc kiedy użyć Wet Protectora? Odpowiedź jest prosta – wtedy kiedy właściwości hydrofobowe wosku/detailera/poprzedniej aplikacji Wet Protectora słabną, a nie mamy czasu/ochoty na „zabawę” z ww produktami.

Wet Protector a mycie

Mycie auta to również ważna kwestia. Wet Protector oczywiście zmniejsza przywieranie brudu do lakieru i sprawia że jest on bardziej śliski. Aby jak najdłużej utrzymać powłokę na aucie należy stosować produkty o neutralnym ph, unikać szczotek oraz mycia proszkowego. Mycie proszkiem znacznie skróci żywotność powłoki.
Warto również wspomnieć, że tak jak w przypadku wosków czy też powłok istnieją miejsca które są mocno narażone na negatywne działanie warunków atmosferycznych, soli na drogach.  Mamy tu na myśli dolne progi drzwi i miejsca lakieru tuż za kołami, gdzie wszystkie zabrudzenia mocno nadwyrężają zaaplikowane zabezpieczenia. W tych newralgicznych miejscach trwałość Wet Protectora będzie zdecydowanie mniejsza. Dlatego zalecamy aplikowanie Wet Protectora w tych miejscach częściej.

blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?