Kilka słów o myciu zasadniczym – Dwa wiadra

Po co te dwa wiadra, nie można jednym?

Przez wiele osób wciąż niedoceniania metoda, podstawowe pytania jakie nam zadajecie „dlaczego akurat dwa wiadra i jakie są główne korzyści wynikające ze stosowania tej metody”.

dsc_90811

Czemu służy mycie na dwa wiadra i jakie płyną z tego korzyści.

W dużym skrócie, stosowanie dwóch wiader minimalizuje powstawanie zarysowań podczas mycia. W jednym wiadrze mamy czystą wodę i separator zanieczyszczeń, w drugim wiadrze ciepłą wodę z szamponem. Separator zanieczyszczeń sprawia, że brud z rękawicy opada na dno wiadra i podczas ponownego zanurzenia rękawicy nie ma z nią styczności. Do mycia zalecamy użycie rękawic z mikrofibry lub wełny, których struktura pozwala wniknąć ewentualnym zabrudzeniom w głąb rękawicy co minimalizuje ryzyko powstania zarysowań na lakierze.

15129762_1359179687427497_1473953646_n

Jak poprawnie myć samochód przy pomocy rękawicy.

Pamiętamy aby myć samochód w cieniu, tak by lakier był chłodny. Moczymy rękawicę w roztworze wody z szamponem i rozpoczynamy mycie. Auto myjemy od dachu ku drzwiom, od góry do dołu, zostawiając takie elementy jak zderzaki, koła czy dolne partie drzwi na sam koniec (ze względu na największy stopień zabrudzenia). Wyciskamy z rękawicy pianę na mytą powierzchnię i delikatnie przesuwamy przy użyciu minimalnego nacisku, ruchami wzdłużnymi nie kolistymi; następnie płuczemy rękawice, dobrze wyciskamy i ponownie moczymy w roztworze z szamponem. Ten proces powtarzamy aż do momentu całkowitego umycia samochodu.

SONY DSC

Ważną częścią mycia jest osuszanie.

Po dokładnym umyciu samochodu przechodzimy do osuszania. To bardzo ważny element procesu mycia. Pierwsza i podstawowa zasada: nie stosujemy silikonowych ściągaczek, to najprostszy sposób żeby przyprawić lakier o rysy. Wystarczy drobne ziarenko piasku i rysę mamy gotową. Dlatego zalecamy stosowanie delikatnych ręczników z mikrofibry lub naturalnych irch. Proces osuszania zaczynamy od górnych części karoserii. Pamiętajcie, że również podczas tej czynności używamy jak najmniejszego nacisku; pozwalamy mikrofibrze wchłonąć wodę, delikatnie przesuwając ją po powierzchni. Co jakiś czas, kiedy ręcznik zrobi się ciężki od nadmiaru wody, wyżymamy go i kontynuujemy osuszanie lakieru.

Jpeg

Kolejnym krokiem jest dekontaminacja lakieru, o której w następnym wpisie.

 

Potrzebne produkty:
Klikamy na zdjęcie aby otworzyć sklep 

Szampony Wiadra i separatory Rękawice Ręczniki
szampony wiadro sgwwm sgfdt1

 

blog

 

3 przemyślenia nt. „Kilka słów o myciu zasadniczym – Dwa wiadra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?