Jak sprawnie myć samochód zimą

Okres zimowy jest wyjątkowo trudny dla lakieru naszego samochodu ze względu na wszechobecną sól i błoto pośniegowe. Pamiętajmy o tym, aby nasz samochód właściwie zabezpieczyć już przed zimą odpowiednio twardym woskiem. Ale co jeśli jednak będziemy chcieli umyć prawidłowo samochód podczas niskich temperatur a nie jest to do końca przyjemne ze względu na doskwierający chłód? Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik jak robić to szybko i sprawnie.

  1. Pre-wash

Pracę powinniśmy zacząć od pre-wash naszą aktywną pianą w celu usunięcia oraz zmiękczenia powierzchniowego nalotu brudu, a w szczególności soli. Produkt aplikujemy za pomocą pianownicy. Pamiętajmy, aby pianę nakładać na powierzchnię lakieru od dołu do góry w celu uniknięcia jakichkolwiek zacieków. Czekamy kilka minut i spłukujemy silnym strumieniem wody.

  1. Mycie właściwe

Kolejnym etapem jest mycie właściwe samochodu metodą na dwa wiadra. W tym celu polecamy użyć szamponu premium z naszej oferty. Jest to produkt niezwykle wydajny i na 5L wody wystarczy od 20 do 30 ml produktu.

Pierwszego wiadra używamy wyłącznie do płukania rękawicy z brudu i piachu, a drugiego do nabierania szamponu. Podczas niskich temperatur do wiader zalecamy wlać ciepłej wody w celu ogrzania dłoni oraz założyć rękawice lateksowe, aby woda podczas mycia nie wychładzała ich podczas bezpośredniego kontaktu.

  1. Osuszanie

Lakier należy osuszyć za pomocą ręcznika Fluffy tak aby miękka i delikatna powierzchnia produktu miała kontakt z lakierem tylko swoim ciężarem. Delikatnie przesuwamy ręcznik po powierzchni karoserii do momentu całkowitego osuszenia.

  1. Szybkie zabezpieczanie

W ostatnim etapie do wyboru mamy dwa środki Morning Dew lub Carnauba Spray Wax. Oba produkty nadają się świetnie na zimową aurę dzięki szybkiej aplikacji.

Przed naniesieniem produktu na element karoserii pamiętajmy, aby dokładnie wstrząsnąć butelką, oraz pracować element po elemencie (nie aplikować produktu na cały lakier). Zroś, a następnie rozprowadź jak wosk za pomocą szmatki z mikrofibry Plush Blue. Odczekaj chwilę i drugą, suchą szmatką wypoleruj.

Piana neutralna bezpieczna dla wosków Piana o lepszych właściwościach myjących Szampony Wiadra Detailery Woski Ręcznik
sgfsf1l sgpaf1l

 

Jedno przemyślenie nt. „Jak sprawnie myć samochód zimą

  1. Ale to nie jest porada o myciu auta zima tylko latem. Jest -5 st.C i co z zamarzajaca woda? Chyba ze to poradnik dla wlascicieli myjni recznych a nie dla kogos kto sam chce umyc auto.
    Po tytule artykulu bardziej spodziewalem sie wlasnie informacji jak poradzic sobie w mrozie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?